Milli Sismik Gemisi Oruç Reis’e Takip Gemisi Alınacak

12.11.2018

Doğalgaz ve petrol arama çalışmalarında kullanılacak milli sismik araştırma gemisi Oruç Reis’e takip gemisi alınıyor. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Balıkçılık Sektörünün Gelişimi İçin İlgili Bakanlıklardan Hamle

11.11.2018

Balıkçılık sektörünün altyapı ihtiyaçlarının giderilmesi için Tarım ve Orman, Ulaştırma ve Altyapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Atamızı Saygı, Özlem ve Minnetle Anıyoruz

10.11.2018

Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

İMEAK DTO, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı Gerçekleştirdi

09.11.2018

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın olağan meclis toplantısı 8 Kasım’da Fındıklı’daki merkez ofisinde yapıldı. Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya katılım oldukça yoğun oldu. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Şadan Kaptanoğlu, Londra’daki Denizcilik Forumu’nda Soruları Yanıtladı

09.11.2018

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve BIMCO Gelecek Dönem Başkanı Şadan Kaptanoğlu, Londra’da düzenlenen 11. Uluslararası Denizcilik Forumu’na katıldı. Capital Link’in Başkanı Nikolas Bornozis’in yönettiği panelde konuşmacı olan Şadan Kaptanoğlu, denizcilik sektörüyle ilgili soruları yanıtladı. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

“Ulusal Yetki Alanları Dışında Kalan Açık Denizlerin Korunması” Çalıştayı

09.11.2018

                      Türk  Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) tarafından organize edilen  "Ulusal Yetki Alanları Dışında Kalan Açık Denizlerin Korunması" konulu Çalıştay 20 Kasım 2018  Salı günü 14:00 – 18:00 saatleri arasında İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis salonumuzda (Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Meclisi Mebusan Cad. No: 22, Beyoğlu-Fındıklı/İSTANBUL) gerçekleştirilecektir.

 

Akademik ve devlet kurumları temsilcilerinin de katılım sağlayacağı söz konusu Çalıştayda; Birleşmiş Milletler  tarafından Eylül 2018 'de düzenlenen "Ulusal Yetki Alanları Dışındaki Deniz Alanlarında Biyolojik Çeşitlilik" toplantısı özetinin yanı sıra; Dünya deniz  ve Okyanusların % 50 sinden fazlasını kapsayan açık  denizlerin   korunması, yönetilmesi,  gemi kökenli  kirlenmenin önlenmesi ve  açık denizlerde deniz koruma alanlarının oluşturulması konularının tartışılacağı bildirilmektedir. Çalıştaya katılım sağlamak isteyen Üyelerimizin https://goo.gl/forms/Ag2PsR1Hr8AhgvoS2 bağlantısındaki formu en geç 20 Kasım 2018 tarihi öğle saatine kadar doldurmaları gerekmektedir.

 

Kaynak: TÜDAV

 


Detaylı Bilgi

İMEAK DTO Ekim Ayı Faaliyetleri

08.11.2018

Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

DTCG, Sektörün Gelişimi İçin Tüm Hassasiyetiyle Çalışıyor

08.11.2018

Deniz Turizmi Çalışma Grubu Toplantısı, İMEAK DTO Şube Başkanları ve Komite Başkanlarının katılımıyla yapıldı. Toplantıya TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk de katıldı. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Şadan Kaptanoğlu Londra’da Kükürt Üst Limiti’ne Dikkat Çekti

07.11.2018

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkan Vekili ve BIMCO’nun Gelecek Dönem Başkanı Şadan Kaptanoğlu, Londra’da katıldığı 11. Uluslararası Denizcilik Forumu’nda Sektörü yakından ilgilendiren kükürt üst limiti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Bakan Turhan Açıkladı, Kanal İstanbul'da Son Aşamaya Gelindi

07.11.2018

Kanal İstanbul Projesi’nde çalışmalarda sona yaklaşıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, projede etüt çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi
12345678910...
İMEAK Deniz Ticaret Odası