IMO 2020 Kural Değişimi İçin İMEAK DTO Hazırlık

17.01.2019

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde IMO 2020 Kural Değişimi konulu seminer düzenlendi. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Deniz Turizmi Çalışma Grubu Sorunları Çözüme Kavuşturdu

17.01.2019

Deniz Turizmi Çalışma Grubu çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Her ay düzenli toplanan komite üyeleri sektörün sorunlarını çözüme kavuşturabilmek adına çalışmalar yapıyor. İMEAK DTO Bodrum Şube Başkanı ve aynı zamanda Deniz Turizmi Çalışma Grubu Başkanı olan Orhan Dinç, bugüne kadar yapmış oldukları çalışmaları DTO Plus’a anlattı. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Dijital Dönüşüm Projesi İle İMEAK DTO Üyelerine Büyük Kolaylık

16.01.2019

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın ortaklaşa başlattığı Dijital Dönüşüm projesi İMEAK Deniz Ticaret Odası üyelerine büyük kolaylık sağlıyor. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Balıkçı Gemilerini İzleme Sistemi Tebliği'nde Değişiklik Yapıldı

15.01.2019

Balıkçı Gemilerini İzleme Sistemi Tebliği'nde değişiklik yapıldı. Değişikliğe göre Tarım ve Orman Bakanlığı, boy uzunluğuna ve faaliyet tipine bağlı olmaksızın balıkçılık faaliyetinde bulunacak diğer gemilere de BAGİS cihazı taktırılmasını zorunlu kılabilecek. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

İskenderun Şubesi Kapsamında Çok Sayıda Ziyaret Yapıldı

14.01.2019

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve beraberindeki heyet, İskenderun şubesi ziyareti kapsamında 2 gün boyunca oldukça yoğun bir program gerçekleştirdi. Üyeleri ziyaret eden heyet, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile de bir araya geldi. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Başkan Tamer Kıran ve Çalışma Arkadaşları İskenderun Üyelerine Dokundu

14.01.2019

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran ve çalışma arkadaşları yönetime geldikleri ilk günden beri verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. İskenderun üyeleriyle bir araya gelen Başkan Tamer Kıran, üyelere yönetim olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi, üyelerin sıkıntılarını dinledi ve çözümü için çalışacaklarının altını çizdi. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

İMEAK DTO Yönetimi İskederun’a Çıkarma Yaptı

14.01.2019

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve çalışma arkadaşları şube ziyaretlerine devam ediyor. Sektörü ileriye götürebilmek adına zaman zaman bölge ziyaretleri yaparak üyelerin sıkıntılarını dinleyen Tamer Kıran ve çalışma arkadaşları sorunların çözümü için elinden geleni yapıyor. Bu kapsamda Başkan Tamer Kıran ve beraberindeki heyet bu kez de İskenderun’a adeta çıkarma yaptı. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

Garip & Zeycan Yıldırım Vakfı İle Yılport Holding Limancılıkta İnovasyon Yarışması Düzenliyor

14.01.2019

   GARİP & ZEYCAN YILDIRIM VAKFI İLE YILPORT HOLDİNG LİMANCILIKTA İNOVASYON YARIŞMASI DÜZENLİYOR 

YILDIRIM Şirketler Grubu'nun bağışlarıyla kurulmuş olan Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı'nın her sene farklı temalarla düzenlediği inovasyon yarışmaları, 2019 yılında "Game Changer Limancılık İnovasyon Yarışması" ile devam ediyor. 

Grup şirketlerinden Yılport Holding'in desteğiyle, uluslararası düzeyde düzenlenen yarışma, Türkiye'de limancılık alanında ilk inovasyon yarışması olma özelliğini taşıyor. Yarışmada, "Verimlilik ve Optimizasyon", "Emniyet, İnsan, Güvenlik", "Big Data, Block Chain, IoT", "Çevre, Green Port", "Otomasyon", "Liman Alt Yapısı", "Liman ve Şehir Entegrasyonu", "Yapay Zeka" gibi temalar üzerine başvurular kabul ediliyor. 

"Game Changer Limancılık İnovasyon Yarışması"na yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde lisans, yüksek lisans veya doktora öğrenimi gören öğrenciler katılabiliyor. Yarışmaya bireysel veya grup olarak katılım mümkün. Katılımcılar için yaş sınırlaması bulunmuyor. Bir katılımcı en fazla üç ayrı proje ile yarışmaya başvuruda bulunabiliyor. 

Yarışmaya katılan projelerde, fikrin yenilikçi ve özgün olması, önerilen çözümün ihtiyacı karşılama derecesi, projenin ekonomik, teknik ve teknolojik fizibilitesinin yapılmış olması, projedeki risk unsurlarının dikkate alınması ve alternatif çözüm önerilerinin mevcut olması ve proje dosyasının iyi hazırlanmış olması, görsel resim, çizimlerle desteklenmesi, anlatım dilinin akıcılığı gibi kriterler dikkate alınarak derecelendirme yapılacak. 

Yarışma başvuruları Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı tarafından ücretsiz kabul ediliyor. Yarışmaya katılmaya istekli olanların 26 Nisan 2019'a kadar Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı (www.gzyv.org.tr) veya Yılport Holding internet sitesinden (www.yilport.com) kayıt olmaları ve projelerini yüklemeleri gerekiyor. Proje dosyasında bulunması istenen içerik ve yarışma şartnamesi internet sitelerinde yer alıyor. Seçici kurul değerlendirmesi 2 Mayıs 2019 tarihinde başlayacak ve kazananlar belirtilen web sitelerinde açıklanacak. 

Birinci olan proje 7500 Euro ödül kazanacak. İkinciye 5000 Euro, üçüncüye 2500 Euro ve mansiyon kazanan projeye 1000 Euro para ödülü verilecek. İlk üçe giren proje sahiplerine ayrıca Türkiye'deki lisans veya yüksek lisans eğitimlerinin sonuna kadar Garip & Zeycan Yıldırım Vakfı tarafından eğitim bursu verilecek. Birinci olan projenin sahibi, Yılport Holding tarafından uluslararası bir etkinliğe götürülecek.  

Başvurular ve detaylı bilgi almak için:

www.gzyv.com.tr

www.yilport.com


Detaylı Bilgi

Dövizin Yükselmesi Navlun Fiyatlarını Etkilemiyor

13.01.2019

İMEAK DTO'nun Mali Danışmanı Murat Erişti, ekonomik gelişmelerin sektöre yansıması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi

İMEAK DTO, Yılın İlk Olağan Meclis Toplantısı’nı Yaptı

11.01.2019

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır’ın Başkanlığında yılın ilk olağan meclis toplantısını yaptı. Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle dtoplus@prosentez.com adresinden temasa geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi
12345678910...
İMEAK Deniz Ticaret Odası